BoxLeague

BOX League 2019

Starting April 1st

Please play games by May 31st and email results to Andrey by clicking here

Division 1

Players B Sharp B Craven S Coombes J Horlock Points
Ben Sharp red
Billy Craven red
Sam Coombes red
Jon Horlock red

Division 2

Players A Mirzoyan D Coates M Pocock R Leyshon Points
Andrey Mirzoyan red  W 6:4, 6:1  2
Dave Coates  L 4:6, 1:6 red  1
Mike Pocock red
Richard Leyshon red

Division 3

Players M Gill M Blaney A Royle V Oakley Points
Marcus Gill red
Matt Blaney red
Austin Royle red
Val Oakley red

Division 4

Players V Charles G Oakley P Auger J Costello Points
 Vinny Charles red
Graham Oakley red
Pete Auger red
John Costello red

Starting April 1st

Please play games by May 31st and email results to Andrey by clicking here

Division 1

Players P Darwin A Mirzoyan S Coombes J Horlock Points
Paul Darwin red
Andrey Mirzoyan red  L 4:6, 2:6  L 0:6, 2:6  2
Sam Coombes  W 6:4, 6:2 red  L 3:6, 4:6  3
Jon Horlock  W 6:0, 6:2  W 6:3, 6:4 red  4

Division 2

Players B Sharp A Royle M Pocock R Leyshon Points
Ben Sharp red  W 6:4, 5:7, 7:5  W 6:4, 6:4  W 6:3, 6:0  6
Austin Royle  L 4:6, 7:5, 5:7 red  1
Mike Pocock  L 4:6, 4:6 red  W 6:4, 6:2  3
Richard Leyshon  L 0:6, 3:6  L 4:6, 2:6 red  2

Division 3

Players M Gill M Blaney S McMylor D Coates Points
Marcus Gill red  L 6:1, 2:6, 6-10 L 6:5, 5:6, 5:6  2
Matt Blaney  W 1:6, 6:2, 10-6 red  W 6:0, 2:6, 7:6 L 3:6, 2:6  5
Sam McMylor  L 0:6, 6:2, 6:7 red L 1:6, 2:6  2
Dave Coates  W 5:6, 6:5, 6:5  W 6:3, 6:2  W 6:1, 6:2 red  6

Division 4

Players T Holland V Oakley P Auger J Costello Points
Tim Holland red
Val Oakley red  W 6:3, 6:5  W 6:3, 6:1  4
Pete Auger  L 3:6, 5:6 red  W 6:3, 6:1  3
John Costello  L 3:6, 1:6  L 3:6, 1:6 red  2

BOX League 2018

Starting August 1st

Please play games by October 31st and email results to Andrey by clicking here

Division 1

Players B Craven S Hallam S Coombes J Horlock Points
Billy Craven red  W 6:2, 6:0  L 1:6, 6:1, 4:6  3
Simon Hallam red  W 7:6, 4:6, 6:4  L 5:7, 7:5, 4:6  3
Sam Coombes  L 2:6, 0:6  L 6:7, 6:4, 4:6 red  L 0:6, 6:3, 2:6  3
Jon Horlock  W 6:1, 1:6, 6:4  W 7:5, 5:7, 6:4  W 6:0, 3:6, 6:2 red  6

Division 2

Players B Sharp A Mirzoyan M Pocock L Robinson Points
Ben Sharp red  L 6:1, 1:6, 6-10  1
Andrey Mirzoyan  W 1:6, 6:1, 10-6 red  L 6:3, 1:6, 7-10  L 4:6, 0:6  4
Mike Pocock  W 3:6, 6:1, 10-7 red  L 4:6, 6:3, 4-10  3
Luke Robinson  W 6:4, 6:0  W 6:4, 3:6, 10-4 red  4

Division 3

Players A Royle P Darwin D Coates R Leyshon Points
Austin Royle red  L 3:6, 3:6  W 4:6, 6:2, 10-8  W 6:2, 6:3  5
Paul Darwin  W 6:3, 6:3 red  W 6:3, 6:0  4
Dave Coates  L 6:4, 2:6, 8-10 red  L 1:6, 3:6  2
Richard Leyshon  L 2:6, 3:6  L 3:6, 0:6  W 6:1, 6:3 red  4

Division 4

Players S McMylor V Charles G Rich M Blaney Points
Sam McMylor red  L 3:6, 2:3 Ret  W 6:4, 6:7, 7:5  3
Vinny Charles  W 6:3, 3:2, Ret red  L 2:6, 5:7  3
Glen Rich red
Matt Blaney  L 4:6, 7:6, 5:7  W 6:2, 7:5 red  3

Division 5

Players T Holland P Varey P Auger S Johnson J Costello Points
Tim Holland red  L 3:6, 2:6  W 1:6, 6:1, 6:2  3
Peter Varey red
Pete Auger  W 6:3, 6:2 red  W 6:2, 6:0  4
Sarah Johnson red  L 2:6, 2:6  1
Jon Costello  L 6:1, 1:6, 2:6  L 2:6, 0:6  W 6:2, 6:2 red  4

 

Starting June 1st

Please play games by July 31st Please email results to Andrey by clicking here

Division 1

Players B Craven A Smith S Coombes J Horlock Points
Billy Craven red  W 6:1, 6:3  L 1:6, 3:6  3
Alaistar Smith red  L 5:7, 4:6  1
Sam Coombes  L 1:6, 3:6  W 7:5, 6:4 red  L 3:6, 1:6  4
Jon Horlock  W 6:1, 6:3  W 6:3, 6:1 red  4

Division 2

Players B Sharp A Mirzoyan S Hallam L Robinson Points
Ben Sharp red  L 6:3, 4:6, 8-10  L 2:6, 6:3, 1:6  L 6:7, 6:2, 8-10  3
Andrey Mirzoyan  W 3:6, 6:4, 10-8 red  L 2:6, 4:6  L 2:6, 6:5, 8-10  4
Simon Hallam  W 6:2, 3:6, 6:1  W 6:2, 6:4 red  W 6:3, 7:6  6
Luke Robinson  W 7:6, 2:6, 10-8  W 6:2, 5:6, 10-8  L 3:6, 6:7 red  5

Division 3

Players A Millican M Gill M Pocock R Leyshon Points
Andy Millican red
Marcus Gill red  L 1:6, 0:6  L 5:6, 1:6  2
Mike Pocock  W 6:1, 6:0 red  W (w/o)  4
Richard Leyshon  W 6:5, 6:1  L (conceded) red  3

Division 4

Players A Royle A Jones D Coates M Blaney Points
Austin Royle red  W 6:1, 6:1  W 6:4, 6:3  4
Adie Jones red  L 3:6, 2:6  W 6:2, 6:4  3
David Coates  L 1:6, 1:6  W 6:3, 6:2 red  L 6:7, 6:3, 4:6  4
Matt Blaney  L 4:6, 3:6  L 2:6, 4:6  W 7:6, 3:6, 6:4 red  4

Division 5

Players G Rich P Varey S McMylor V Charles Points
Glen Rich red  W 6:3, 6:1  L 6:4, 3:6, 2:6  3
Peter Varey red  W 6:4, 1:6, 11-9  2
Sam McMylor  L 3:6, 1:6 red  W 2:6, 6:5, 10-8  3
Vinny Charles  W 4:6, 6:3, 6:2  L 4:6, 6:1, 9-11  L 6:2, 5:6, 8-10 red  4

Division 6

Players T Holland P Auger D Leyshon M Jordan Points
Tim Holland red  W 7:6, 6:2  2
Pete Auger  L 6:7, 2:6 red  W 6:3, 6:4  3
David Leyshon red
Mike Jordan  L 3:6, 4:6 red  1

 

 

 

Starting April 1st

Please play games by May 31st Please email results to Andrey by clicking here

Division 1

Players B Craven A Smith L Robinson J Horlock Points
Billy Craven red  W 4:6, 6:2, 6:0  W 6:0, 6:2  W 6:1, 6:3  6
Alaistar Smith  L 6:4, 2:6, 0:6 red  W 7:5, 7:6  L 6:4, 3:6, 4:6  4
Luke Robinson  L 0:6, 2:6  L5:7, 6:7 red  L 3:6, 2:6  3
Jon Horlock  L 1:6, 3:6  W 4:6, 6:3, 6:4  W 6:3, 6:2 red  5

Division 2

Players B Sharp M Pocock S Hallam S Coombes Points
Ben Sharp red  L 6:5, 3:6, 8-10tb  W 6:4, 4:6, 6:5  L 5:7, 6:3, 3:6  4 (4-5)
Mike Pocock  W 5:6, 6:3, 10-8tb red  L 5:6, 5:6  L 6:2, 1:6, 7-10  4 (3-5)
Simon Hallam  L 4:6, 6:4, 5:6  W 6:5, 6:5 red  L 3:6, 6:7  4 (3-4)
Sam Coombes  W 7:5, 3:6, 6:3  W 2:6, 6:1, 10-7  W 6:3, 7:6 red  6

Division 3

Players A Millican M Gill A Mirzoyan D Coates Points
Andy Millican red  L 4:6, 3:6  W 6:2, 5:7, 10-6tb  3
Marcus Gill red  L 3:6, 5:6  W 6:0, 5:7, 7-2tb  3
Andrey Mirzoyan  W 6:4, 6:3  W 6:3, 6:5 red  W 6:1, 6:5  6
Dave Coates  L 2:6, 7:5, 6:10tb  L 0:6, 7:5, 2-7tb  L 1:6, 5:6 red  3

Division 4

Players A Royle A Jones R Leyshon G Oakley Points
Austin Royle red  W 7:6, 6:3  L 4:6, 2:6  W 1:6, 6:1, 6:1  5 (4-3)
Adie Jones  L 6:7, 3:6 red  L 6:5, 3:6, 1:6  W 6:4, 6:4  4 (3-4)
Richard Leyshon  W 6:4, 6:2  W 5:6 6:3, 6:1 red  L 4:6, 4:6  5 (4-3)
Graham Oakley  L 6:1, 1:6, 1:6  L 4:6, 4:6  W 6:4, 6:4 red  4 (3-4)

Division 5

Players G Rich M Jordan M Blaney S McMylor Points
Glen Rich red  W 6:0, 3:6, 6:2  L 5:6, 2:6  W 6:4, 3:6, 10-8tb  5
Mike Jordan  L 0:6, 6:3, 2:6 red  L 0:6, 5:6  L 4:6, 1:6  3
Matt Blaney  W 6:5, 6:2  W 6:0, 6:5 red  W 7:6, 5:7, 6:1  6
Sam McMylor  L 4:6, 6:3, 8-10tb  W 6:4, 6:1  L 6:7, 7:5, 1:6 red  4

Division 6

Players T Holland P Auger D Leyshon P Varey Points
Tim Holland red  W 6:2, 6:3  W 6:3, 5:7, 6:2  L 3:6, 6:0, 1:6  5
Pete Auger  L 2:6, 3:6 red  L 3:6, 2:6  2
David Leyshon  L 3:6, 7:5, 2:6 red  L 3:6, 3:6  2
Peter Varey  W 6:3, 0:6, 6:1  W 6:3, 6:2  W 6:3, 6:3 red  6

 

 

 

BOX League 2017

Starting August 1st Please play games by October 31st Please email results to Andrey by clicking here

Division 1

Players B Craven J Horlock A Smith K Womack Points
Billy Craven red  W 6:1, 7:6  W 6:1, 6:1  W 6:4, 6:4  6
Jon Horlock  L 1:6, 6:7 red  W 7:6, 2:6, 6:4  W 7:5, 4:6, 6:2  5
Alaistar Smith  L 1:6, 1:6  L 6:7, 6:2, 4:6 red  L 1:6, 4:6  3
Ken Womack  L 4:6, 4:6  L 5:7, 6:4, 2:6  W 6:1, 6:4 red  4

Division 2

Players A Millican L Robinson C Booth A Royle A Mirzoyan Points
Andy Millican red  L 5:7, 4:6  L 4:6, 3:6  L 6:7, 6:7  W 2:6, 6:4, 10-6  5
Luke Robinson  W 7:5, 6:4 red L 4:6, 4:6  W 6:2, 7:6  W 6:2, 6:3  7
Chris Booth  W 6:4, 6:3  W 6:4, 6:4 red  W 6:2, 6:1  W 7:6, 2:6, 7:5  8
Austin Royle  W 7:6, 7:6  L 2:6, 6:7  L 2:6, 1:6 red  W 6:7, 6:3, 6:1  6
Andrey Mirzoyan  L 6:2, 4:6, 6-10  L 2:6, 3:6  L 6:7, 6:2, 5:7  L 7:6, 3:6, 1:6 red  4

Division 3

Players R Leyshon M Gill M Blaney D Coates B Sharp Points
Richard Leyshon red  W 6:3, 6:5  W 6:2, 6:2  L 5:6, 6:3, 0:6  —————  5
Marcus Gill  L 3:6, 5:6 red  W 6:2, 7:5  W 1:6, 6:2, 6:4  —————  5
Matt Blaney  L 2:6, 2:6  L 2:6, 5:7 red  L 4:6, 2:6  —————  3
Dave Coates  W 6:5, 3:6, 6:0  L 6:1, 2:6, 4:6  W 6:4, 6:2 red  —————  5
Ben Sharp  —————  —————  —————  ————— red  —

Division 4

Players G Rich T Holland M Jordan V Charles K Roberts Points
Glenn Rich red
Tim Holland red
Mike Jordan red
Vinny Charles red
Kate Roberts red

Division 5

Players L Hallam K Newman K Thompson J Hibbs Points
Lesley Hallam red  L 3:6, 3:6  1
Kelly Newman  W 6:3, 6:3 red  2
Karen Thompson red
Joe Hibbs red

 

 

Starting June 1st Please play games by July 31st Please email results to Andrey by clicking here

Division 1

Players B Craven J Horlock A Smith A Royle Points
Billy Craven red  W 7:6, 6:2  W 6:0, 6:4  W 6:0, 6:3  6
Jon Horlock  L 6:7, 2:6 red  L 6:7, 4:6  W 6:1, 6:2  4
Alaistar Smith  L 0:6, 4:6  W 7:6, 6:4 red  W 6:2, 6:2  5
Austin Royle  L 0:6, 3:6  L 1:6, 2:6  L 2:6, 2:6 red  3

Division 2

Players A Millican L Robinson C Booth B Sharp K Womack Points
Andy Millican red  L 1:6, 6:7 L 1:6, 4:6  W 5:6, 6:4, 11-9  L 1:6, 1:6  5
Luke Robinson  W 6:1, 7:6 red  W 6:3, 6:3  W 4:6, 6:1, 6:4  L 1:6, 4:6  7
Chris Booth  W 6:1, 6:4  L 3:6, 3:6 red  L 2:6, 1:6  4
Ben Sharp  L 6:5, 4:6, 9-11  L 6:4, 1:6, 4:6 red  L 1:6, 4:6  3
Ken Womack  W 6:1, 6:1  W 6:1, 6:4  W 6:2, 6:1  W 6:1, 6:4 red  8

Division 3

Players R Leyshon M Gill A Mirzoyan D Coates V Charles Points
Richard Leyshon red  L 2:6, 6:7  W 6:3, 3:6, 6:1  W 6:2, 6:0  W 4:6, 6:1, 6:0  7
Marcus Gill  W 6:2, 7:6 red  L 4:6, 0:6 W 7:6, 6:2  W 6:4, 6:1  7
Andrey Mirzoyan  L 3:6, 6:3, 1:6  W 6:4, 6:0 red  W 7:6, 6:3 W 6:3, 6:3  7
Dave Coates  L 2:6, 0:6 L 6:7, 2:6  L 6:7, 3:6 red  W 6:2, 6:3  5
Vinny Charles  L 6:4, 1:6, 0:6  L 4:6, 1:6 L 3:6, 3:6  L 2:6, 3:6 red  4

Division 4

Players G Rich B Clarke M Blaney J Hibbs K Roberts Points
Glenn Rich red  ————-  L 6:5, 0:6, 7-10  W 6:1, 6:2  3
Ben Clarke  out red  out  out  out  out
Matt Blaney  W 5:6, 6:0, 10-7  ————– red  W 6:0, 6:2  W 6:2, 6:2  6
Joe Hibbs  —————  L 0:6, 2:6 red  L 6:5, 3:6, 4:6  2
Kate Roberts  L 1:6, 2:6  —————  L 2:6, 2:6  W 5:6, 6:3, 6:4 red  4

Division 5

Players L Hallam K Newman K Thompson M Jordan Points
Lesley Hallam red  L 3:6, 2:6  L 2:6, 2:6  2
Kelly Newman  W 6:3, 6:2 red  L 3:6, 0:6  L 4:6, 1:6  4
Karen Thompson  W 6:3, 6:0 red  W 6:2, 6:3  4
Mike Jordan  W 6:2, 6:2  W 6:4, 6:1  L 2:6, 3:6 red  5

 

 

Starting April 1st Please play games by May 31st Please email results to Andrey by clicking here

Division 1

Players B Craven J Horlock A Smith L Robinson Points
Billy Craven red  L 4:6, 7:5, 5-7  W 6:1, 6:0  3
Jon Horlock  W 6:4, 5:7, 7-5 red  W 6:2, 6:3  W 6:2, 6:3  6
Alaistar Smith  L 1:6, 0:6  L 2:6, 3:6 red  W 6:4, 6:2  4
Luke Robinson  L 2:6, 3:6  L 2:6, 4:6 red  2

Division 2

Players A Millican A Royle C Booth R Leyshon Points
Andy Millican red  L 6:3, 4:6, 3:6  L 6:4, 4:6, 4:6  W 7:6, 6:7, 10-6  4
Austin Royle  W 3:6, 6:4, 6:3 red  L 4:6, 6:4, 1:6  W 6:2, 6:3  5
Chris Booth  W 4:6, 6:4, 6:4  W 6:4, 4:6, 6:1 red  4
Richard Leyshon  L 6:7, 7:6, 6-10  L 2:6, 3:6 red  2

Division 3

Players B Clarke M Gill A Mirzoyan B Sharp V Charles Points
Ben Clarke red  L 1:6, 4:6  L 0:6, 0:6  L 2:6, 0:6  3
Marcus Gill  W 6:1, 6:4 red  L 3:6, 4:6  L 1:6, 2:6  L 6:7, 6:4, 3:6  5
Andrey Mirzoyan  W 6:0, 6:0  W 6:3, 6:4 red  L 1:6, 5:6  W 6:0, 6:2  7
Ben Sharp  W 6:2, 6:0  W 6:1, 6:2  W 6:1, 6:5 red  W 6:0, 6:2  8
Vinny Charles  W 7:6, 4:6, 6:3  L 0:6, 2:6  L 0:6, 2:6 red  4

Division 4

Players G Rich D Coates M Blaney J Hibbs M Jordan Points
Glenn Rich red  L 6:4, 2:6, 2:6  L 6:2, 5:6, 0:6  2
Dave Coates  W 4:6, 6:2, 6:2 red  W 6:2, 6:4  W 6:3, 5:6, 6:4  W 6:3, 6:4  8
Matt Blaney  W 2:6, 6:5, 6:0  L 2:6, 4:6 red  W 4:6, 6:2, 6:1  W 6:2, 6:4  7
Joe Hibbs  L 3:6, 6:5, 4:6  L 6:4, 2:6, 1:6 red  2
Mike Jordan  L 3:6, 4:6  L 2:6, 4:6 red  2

Division 5

Players L Hallam K Newman K Thompson K Roberts Points
Lesley Hallam red  L 4:6, 1:6  L 4:6, 1:6  L 2:6, 1:6  3
Kelly Newman  W 6:4, 6:1 red  L 3:6, 2:6  L 2:6, 0:6  4
Karen Thompson  W 6:4, 6:1  W 6:3, 6:2 red  L 3:6, 3:6  5
Kate Roberts  W 6:2, 6:1  W 6:2, 6:0  W 6:3, 6:3 red  6